Hakkımda

Ramazan Aktaş

Ramazan Aktaş, 14 Ocak 1986’da Avusturya’nın başkenti Viyana’da Burdur Gölhisar’lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlk, orta ve lise öğreniminin ardından Üniversite’de ekonomi alanında lisans derecesini “Sosyal medya pazarlamasının başarı ölçümü” ve yüksek lisans derecesini “Avusturya'da Türk kökenli kişilerin sahip olduğu şirketler için Ethno-Marketing kullanımının olanakları ve sınırları” üzerine kaleme aldığı tezlerle aldı.

Ramazan Aktaş, Avrupa Birliği Ekonomi Sertifikalarına (A-B-C) sahip.

Meslek hayatına 2003 yılında Viyana’da yerel bir radyoda başladı. Türkçe ve Almanca programlar hazırlayıp sundu.

2009 yılından itibaren 5 yıl boyunca ATV Avrupa ve Kanal 7 Avrupa’da “EFELİK EFENDİLİKTİR” programını hazırlayıp sundu.

2017-2019 yılları arasında Turkuvaz Medya Grubu’nda muhabir olarak görev yaptı. Haber muhabirliğinin yanı sıra A HABER’de yayınlanan “A HABER TAKSİ AVRUPA’DA” ve “HATIRALAR” programlarını hazırlayıp sundu.

Türkiye'nin sesini uluslararası alanda duyuran TRT'nin dijital platformlarda Almanca yayın yapan TRT Deutsch kanalında Haziran 2020'den Temmuz 2022’ye kadar muhabir olarak görev yaptı.

Temmuz 2022’den beri TRT Almanya Temsilicisi olarak görev yapmaktadır.

Birçok gazete ve dergide yazıları bulunuyor. Avrupa televizyonlarında Türkiye konulu açık oturumlara katılıyor.

Ramazan Aktaş, 30’un üzerinde ülkede TV ve sahne programı gerçekleştirdi. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gerçekleştirilen 100.000 kişilik “Köln Demokrasi Mitingi”ni sundu.

İyi derecede Türkçe, Almanca ve İngilizce bilen Aktaş, evli ve bir çocuk babası.